22 січня 1919 року відбулося об’єднання українських земель, а разом з тим – українських традицій, звичаїв, мови, що мало велике історичне значення для українського народу.
     Відтоді 22 січня ввійшло в історію України як День Соборності.
Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.

Одна від Заходу й до Сходу,
Володарка земель і вод -
Ніхто не ділить хай народу,
Бо не поділиться народ.
Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на світі в нас одна.

         Саме такими словами розпочався усний журнал «Одна від Заходу й до Сходу», який відбувся 22 січня 2016 року у Вищому професійному училищі №7 м.Калуша, приурочений Дню Соборності України. Патріотична поезія, факти з історії, відеохроніка подій, що підготували учасники заходу, переконливо засвідчили про духовну єдність східних і західних регіонів України.
Заступник директора з виховної роботи Лілія Петрів у своєму виступі згадала, що 22 січня є також днем пам’яті перших жертв під час Революції Гідності: Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Юрія Вербицького. Присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.
         У теперішній час, коли російські окупанти знову зазіхають на цілісність України. намагаючись нас роз’єднати, воюють проти нас,– ідея єдності України постає особливо гостро. Тому зберегти єдність, вистояти в цій боротьбі, захистити державну цілісність України - наш святий обов’язок.
 

Будьмо єдині! Схід і Захід разом!