Кравець

     Уже майже упродовж 20 років учні  Калущини та інших районів мають змогу здобути професію "кравець" у Вищому професійному училищі №7. Навчаючись за даним фахом, учні приходять професійно-теоритичну і практичну підготовку, для цього обладнаний, відповідно, кабінет спецтехнології, де учні здобувають теоретичні знання з таких предметів, як: технологія виготовлення одягу, матеріалознавство,

конструювання, швейне обладнання, спеціальне малювання. Професійно-теоритичну підготовку здійснює викладач Леник В.П. Для закріплення теоретичних знань, учні проходять виробничу практику у кравецьких майстернях, обладнаних сучасним швейними машинами, а також на базових швейних підприємствах. Свої знання і досвід передають молодим робітникам наставники виробничого навчання – Головецька Т.Ю і Красовська Г.В.

     Оскільки, потреба в одязі зростає крокуючи в ногу з модою, одяг стає більш вдосконалений, ускладнюється конструкція, появляються нові швейні  матеріали, нове обладнання, тому і до кваліфікації робітника – кравця ставляться більші вимоги. Для успішного оволодіння професією необхідні добрі знання з математики, хімії, навики з креслення і малювання, також уміння працювати в системі “людина - людина”, потрібно тактовно вести діалог, спілкуватися, уміння слухати, обов’язково мати творчі нахили, шукати новинки, здатність легко відмовлятись від стереотипів, володіти психологічними якостями.

     Якщо людина володіє всіма якостями – вона сміло може стати справжнім майстром своєї професії, щоб дарувати людям радість, хороший настрій і впевненість в собі.