Муляр; штукатур; пічник

      У загальному обсязі будівництва опоряджувальні роботи займають значну частину витрати.

     Муляр – це робітнича професія, яка задіяна у зведенні та ремонті житлових будинків, мостів, промислових і інших споруд з природних і штучних будівельних матеріалів. Він бере участь майже в усіх будівельних операціях, зокрема, робить кладку стін, фундаменту, арок, колон, бере участь в монтажі віконних і дверних коробок, робить конопатку і заливає шви у збірних залізобетонних конструкціях.

    Для створення затишку і тепла в приміщеннях учнів навчають мурувати каміни, печі а також виконувати реставраційні роботи.

      Штукатур-дуже давня професія. Вона пов'язана з технологією виробництва декоративно-художніх робіт є починаючи з підготовки поверхонь і закінчуючи обробкою накривних шарів для надання їм художньо-декоративної виразності. Реставрація і реконструкція старовинних будівель вимагає від штукатурів неабиякої майстерності.

       На даний час багато людей закуповують будинки в сільсікій місцевості. Тому зараз широко використовується пічні конструкції. На пічних конструкціях можна приготувати їжу, обігріти приміщення, випікати хліб. А щоб покращити комфорт і красу, поліпшити тепловіддачу, печі слід облицювати кахлем.

        Для цього ВПУ№7 готує фахівців за професією пічник.

        Учень повинен вміти:

      - виконувати прості роботи при кладці печі;

      - приготовляти глиняні розчини;

      - влаштовувати кладку печі;

      - виконувати кладку печей середньої складності.

      Дану інтегровану професію можна здобути в ВПУ №7 м.Калуша.