Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління, головною метою якого є набуття молодими громадянами 14-35 річного віку соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, інтелектуальної, правової, трудової, екологічної культури. Здійснення системного національно-патріотичного виховання є однією з головних складових національної безпеки України. Національно-патріотичне виховання формується на прикладах історії становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту. Національно-патріотичне виховання включає в себе соціальні, цільові, функціональні, організаційні та інші аспекти, охоплює своїм впливом усі покоління, пронизує всі сторони життя: соціальну-економічну, політичну, духовну, правову, педагогічну, спирається на освіту, культуру, науку, історію, державу, право.
     Система національно-патріотичного виховання ВПУ №7 м. Калуша наскрізно пронизує весь навчально-виховний процес, органічно поєднує національне, громадянське, моральне, родинно-сімейне, естетичне, правове, екологічне, фізичне, трудове виховання, охоплює всіх його учасників (Наказ Міністерства освіти і науки № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та Методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах»).
      На нашу думку, важливу роль у патріотичному вихованні учнівської молоді відіграє педагог, його особистий приклад, його погляди та практичні дії, що мають бути взірцем для наслідування.
     Перед навчальним закладом та педагогами ставляться конкретні завдання:
•проводити роботу з формування в учнівської молоді
громадянських якостей, розуміння приналежності до українського народу;
• залучати
батьків учнів до активної участі у навчально-виховному процесі;
використовувати в роботі потенціал громадських організацій міста та області;
• залучати учнівську молодь до участі в волонтерській діяльності.
   Україна – незалежна держава і це визначає характер навчання і виховання молодого покоління, потребує докорінного реформування. В нашій державі, що сповідує європейські цінності, патріотичне виховання має бути спрямоване на формування у молоді національної свідомості, любові до України, турботи про благо свого народу, вміння цивілізованим шляхом відстоювати права й свободи, сприяти громадянському миру та злагоді в суспільстві. Патріотичне виховання має спонукати до формування і розвитку такої особистості, якій буде притаманна висока національна самосвідомість, готовність до виконання громадянського та конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, незалежності та цілісності України, утвердження національного суверенітету держави.

 

 

                                        Крути: і сум, і біль, і вічна слава
      Кожного року знову і знову ми згадуємо трагічну сторінку з історії України та вшановуємо загиблих під Крутами. Адже, 29 січня 1918-го року на невеличкій залізничній станції Крути близько трьох сотень недосвідчених курсантів військової школи, студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з п'ятитисячним професійним військом та ціною власного життя зупинили наступ армії.
      З метою ознайомлення учнів із трагічними сторінками історії становлення незалежної Української держави, розширення світогляду, виховання патріотизму, почуття гордості за своїх земляків та в пам’ять про героїв Крут у Вищому професійному училищі №7 29 січня 2016 року було проведено ряд заходів:
- відкрита виховна година «Пам’ятаємо про Крути», де класний керівник групи № 3 Мазур Мирослава Михайлівна разом з учнями пригадала історичні події сторічної давнини;
- круглий стіл «Від історії до сьогодення: про борців за незалежність України – від Героїв Крут до Героїв Небесної Сотні»;
- кінолекторій «Забута історія: Крути – молода кров»;
- година історичної пам’яті «Герої Крут», організована в бібліотеці викладачем Тартаковським Віктором Всеволодовичем та бібліотекарем Василів Людмилою Миколаївною;
- організовано в бібліотеці виставку літератури «Пам’яті тридцяти…».
     Учні вкотре переконалися „Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього”.
     Крути ввійшли в історію України як символ національної гідності. Герої, які загинули у кривавій битві назавжди залишаться в нашій пам'яті. Вони полягли, щоб ми сьогодні жили у вільній і незалежній Українській державі. Вічна їм слава!

День Соборності України

     22 січня 1919 року відбулося об’єднання українських земель, а разом з тим – українських традицій, звичаїв, мови, що мало велике історичне значення для українського народу.
     Відтоді 22 січня ввійшло в історію України як День Соборності.
Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.

Одна від Заходу й до Сходу,
Володарка земель і вод -
Ніхто не ділить хай народу,
Бо не поділиться народ.
Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на світі в нас одна.

         Саме такими словами розпочався усний журнал «Одна від Заходу й до Сходу», який відбувся 22 січня 2016 року у Вищому професійному училищі №7 м.Калуша, приурочений Дню Соборності України. Патріотична поезія, факти з історії, відеохроніка подій, що підготували учасники заходу, переконливо засвідчили про духовну єдність східних і західних регіонів України.
Заступник директора з виховної роботи Лілія Петрів у своєму виступі згадала, що 22 січня є також днем пам’яті перших жертв під час Революції Гідності: Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Юрія Вербицького. Присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.
         У теперішній час, коли російські окупанти знову зазіхають на цілісність України. намагаючись нас роз’єднати, воюють проти нас,– ідея єдності України постає особливо гостро. Тому зберегти єдність, вистояти в цій боротьбі, захистити державну цілісність України - наш святий обов’язок.
 

Будьмо єдині! Схід і Захід разом!