Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління, головною метою якого є набуття молодими громадянами 14-35 річного віку соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, інтелектуальної, правової, трудової, екологічної культури. Здійснення системного національно-патріотичного виховання є однією з головних складових національної безпеки України. Національно-патріотичне виховання формується на прикладах історії становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту. Національно-патріотичне виховання включає в себе соціальні, цільові, функціональні, організаційні та інші аспекти, охоплює своїм впливом усі покоління, пронизує всі сторони життя: соціальну-економічну, політичну, духовну, правову, педагогічну, спирається на освіту, культуру, науку, історію, державу, право.
     Система національно-патріотичного виховання ВПУ №7 м. Калуша наскрізно пронизує весь навчально-виховний процес, органічно поєднує національне, громадянське, моральне, родинно-сімейне, естетичне, правове, екологічне, фізичне, трудове виховання, охоплює всіх його учасників (Наказ Міністерства освіти і науки № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та Методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах»).
      На нашу думку, важливу роль у патріотичному вихованні учнівської молоді відіграє педагог, його особистий приклад, його погляди та практичні дії, що мають бути взірцем для наслідування.
     Перед навчальним закладом та педагогами ставляться конкретні завдання:
проводити роботу з формування в учнівської молоді
громадянських якостей, розуміння приналежності до українського народу;
• залучати
батьків учнів до активної участі у навчально-виховному процесі;
використовувати в роботі потенціал громадських організацій міста та області;
• залучати учнівську молодь до участі в волонтерській діяльності.
   Україна – незалежна держава і це визначає характер навчання і виховання молодого покоління, потребує докорінного реформування. В нашій державі, що сповідує європейські цінності, патріотичне виховання має бути спрямоване на формування у молоді національної свідомості, любові до України, турботи про благо свого народу, вміння цивілізованим шляхом відстоювати права й свободи, сприяти громадянському миру та злагоді в суспільстві. Патріотичне виховання має спонукати до формування і розвитку такої особистості, якій буде притаманна висока національна самосвідомість, готовність до виконання громадянського та конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, незалежності та цілісності України, утвердження національного суверенітету держави.

 

 Екскурсія до історико-меморіального музею Степана Бандери

11 жовтня 2017 року учні ВПУ №7 м. Калуша з нагоди відзначення 75-ї річниці створення УПА та з метою поглибленого вивчення історії рідного краю, життя і діяльності провідника ОУН Степана Бандери, відвідали історико-меморіальний музей його імені в селі Старий Угринів Калуського району Івано-Франківської області.


Eкскурсію організували:
Кравчук О.Д.  заступник директора з ВР
Тартаковський В.В.  викладач історії

Крути: і сум, і біль, і вічна слава

      Кожного року знову і знову ми згадуємо трагічну сторінку з історії України та вшановуємо загиблих під Крутами. Адже, 29 січня 1918-го року на невеличкій залізничній станції Крути близько трьох сотень недосвідчених курсантів військової школи, студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з п'ятитисячним професійним військом та ціною власного життя зупинили наступ армії.
      З метою ознайомлення учнів із трагічними сторінками історії становлення незалежної Української держави, розширення світогляду, виховання патріотизму, почуття гордості за своїх земляків та в пам’ять про героїв Крут у Вищому професійному училищі №7 29 січня 2016 року було проведено ряд заходів:
- відкрита виховна година «Пам’ятаємо про Крути», де класний керівник групи № 3 Мазур Мирослава Михайлівна разом з учнями пригадала історичні події сторічної давнини;
- круглий стіл «Від історії до сьогодення: про борців за незалежність України – від Героїв Крут до Героїв Небесної Сотні»;
- кінолекторій «Забута історія: Крути – молода кров»;
- година історичної пам’яті «Герої Крут», організована в бібліотеці викладачем Тартаковським Віктором Всеволодовичем та бібліотекарем Василів Людмилою Миколаївною;
- організовано в бібліотеці виставку літератури «Пам’яті тридцяти…».
     Учні вкотре переконалися „Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього”.
     Крути ввійшли в історію України як символ національної гідності. Герої, які загинули у кривавій битві назавжди залишаться в нашій пам'яті. Вони полягли, щоб ми сьогодні жили у вільній і незалежній Українській державі. Вічна їм слава!

 

День Соборності України

     22 січня 1919 року відбулося об’єднання українських земель, а разом з тим – українських традицій, звичаїв, мови, що мало велике історичне значення для українського народу.
     Відтоді 22 січня ввійшло в історію України як День Соборності.
Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.

Одна від Заходу й до Сходу,
Володарка земель і вод -
Ніхто не ділить хай народу,
Бо не поділиться народ.
Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на світі в нас одна.

         Саме такими словами розпочався усний журнал «Одна від Заходу й до Сходу», який відбувся 22 січня 2016 року у Вищому професійному училищі №7 м.Калуша, приурочений Дню Соборності України. Патріотична поезія, факти з історії, відеохроніка подій, що підготували учасники заходу, переконливо засвідчили про духовну єдність східних і західних регіонів України.
Заступник директора з виховної роботи Лілія Петрів у своєму виступі згадала, що 22 січня є також днем пам’яті перших жертв під час Революції Гідності: Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Юрія Вербицького. Присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.
         У теперішній час, коли російські окупанти знову зазіхають на цілісність України. намагаючись нас роз’єднати, воюють проти нас,– ідея єдності України постає особливо гостро. Тому зберегти єдність, вистояти в цій боротьбі, захистити державну цілісність України - наш святий обов’язок.
 

Будьмо єдині! Схід і Захід разом!