Науково-практична конференція на тему "Кнауф і професійно-технічна освіта України: перше десятиліття (досвід, реалії, перспектива)"

8-9 грудня 2016 року на базі Львівського вищого професійного училища дизайну та будівництва компанією ТОВ "Кнауф Гіпс Київ" була проведена ювілейна науково-практична конференція на тему "Кнауф і професійно-технічна освіта України: перше десятиліття (досвід, реалії, перспектива)".

В роботі конференції взяли участь: Луцька А. В. – головний консультант Комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України; Коваленко С. П. – начальник відділу взаємодії з соціальними партнерами та виробництвом Департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України; Ничкало Н. Г. – академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПНУ, доктор педагогічних наук, професор; представники ТОВ "Кнауф Гіпс Київ"; департаментів освіти і науки регіональних держадміністрацій; гості з Грузії ТОВ «КНАУФ ГІПС ТБІЛІСІ»; соціальні партнери Кнауф, представники ЗМІ; навчальних закладів будівельного профілю з 15 регіонів України, в яких створені регіональні навчально-практичні центри за технологіями "Кнауф", серед яких були представники від ВПУ №7 м. Калуша.

Основною темою конференції є аналіз 10-річної успішної співпраці Кнауф і Міністерства освіти і науки України, яка розпочалась з 2006 року.

В рамках спільного проекту впроваджені освітньо-інвестиційні проекти КНАУФ в Україні, які забезпечують умови для підготовки сучасних конкурентоспроможних робітників-будівельників.

Керівник відділу освітніх проектів ТОВ «Кнауф Гіпс Київ» Т. Є. Остапченко оголосила результати роботи регіональних навчально-практичних центрів КНАУФ та підсумки діяльності служби освітніх проектів КНАУФ в Україні.

Тетяна Євгеніївна презентувала книгу "Кнауф і професійно-технічна освіта України - 10 років разом: досвід, реалії, перспектива". В цій книзі висвітлено 10-річний досвід співробітництва компанії Knauf з державними навчальними закладами професійно-технічної освіти, в яких створено Регіональні навчально-практичні будівельні центри з використанням у будівельній галузі нових матеріалів та інноваційних технологій компанії КНАУФ. На сторінках цієї книги висвітлено співпрацю ВПУ №7 м. Калуша з компанією Knauf, так як у 2007 році на базі училища відкрито перший в області і п’ятий в Україні регіональний навчально-практичний будівельний центр Knauf, що став проектом інвестування у майбутнє української будівельної індустрії. При центрі діє навчальний кабінет, забезпечений навчальною літературою та дидактичними матеріалами, і виробнича майстерня, яка оформлена різними зразками гіпсокартонних конструкцій.

Вище професійне училищу № 7 м. Калуша під керівництвом директора Мельника В.І. здобуло І місце в номінації «Найбільше число переможців у Всеукраїнських конкурсах за технологіями КНАУФ» і нагороджений дипломами та сертифікатом на отримання гранту у вигляді матеріалів та інструментів КНАУФ на суму 5000 гривень. Училище підготувало найбільше переможців Всеукраїнських конкурсів Knauf, з них: Володимир Завальницький та Володимир Барнась стали майстрами виробничого навчання. Ця професія має майбутнє.

Викладач професійно-теоретичної підготовки Прокопів В.В. отримала подяку від Національної академії педагогічних наук України за організацію і проведення допрофільного навчання учнів з вадами слуху з 2010 року, за впровадження в навчальний процес матеріалів та технологій компанії Knauf. Заняття із слухачами викладач та майстер виробничого навчання проводять в регіональному навчально-практичному будівельному центрі і матеріали для оволодіння цією професією надаються як спонсорська допомога із ресурсів компанії Knauf.

За словами Старченка О.Ю. - директора з маркетингу та збуту групи підприємств КНАУФ в Україні, компанія не буде зупинятися на досягнутому. Вже на сьогоднішній день наукові співробітники працюють над розробкою нової програми та підручників з монтажу каркасних будинків. Це яскраве свідчення про постійне вдосконалення інноваційних технологій для зростання професійної майстерності майбутніх робітників – будівельників.