ВПУ №7 – учасник міжнародного проекту

Впродовж двох років проходив міжнародний проект «Активна молодь на ринку праці – підвищення якості професійного та підприємницького навчання в українських навчальних закладах з використанням методів моделювання», який співфінансований у рамках програми «Співпраця задля розвитку 2017» Міністерства закордонних справ Республіки Польща і за підтримки ГЦ «Ділові ініціативи» м. Івано-Франківськ.

Серед дев’ятнадцяти ПТНЗ Івано-Франківської області учасниками проекту були представники ВПУ № 7 м. Калуша.

Польща уже пережила чотири реформи: адміністративну, пенсійну, медичну, освітню і може запропонувати свій досвід реформування професійної освіти. Лекції, тренінгові заняття, ділові ігри, тестування, конкурс «Юніор бізнесу», презентації, відвідування закладів освіти Польщі допомогли зрозуміти суть цих реформ.

Кожен, хто брав участь в проекті, мав можливість поєднати теорію з практикою, перенести ідеї на освітню практику в своєму ПТНЗ. Підсумком навчання в проекті стали пілотні уроки і моделювання ділових ситуацій серед своїх колег на базах навчальних закладів.

Вище професійне училище № 7 м. Калуша має сучасну базу для відпрацювання методів моделювання праці і професійних навичок в умовах, які найближчі до реальних. Це сучасні майстерні та регіональні навчально-практичні центри «Ceresit», KNAUF, «Sniezka», які функціонують на базі училища.

Крім того, вони сприяли розвитку підприємницької ініціативи серед учнів, які були залучені до конкурсу «Юніор бізнесу». В цьому проекті учні ВПУ № 7 м. Калуша запропонували ідею моделювання лялькового театру.

Відвідування Польщі учасниками проекту дало поштовх для нових ідей і пропозицій подальшої співпраці між навчальними закладами двох країн.

На підсумковій конференції, яка проходила 6 грудня 2017 року в м. Івано-Франківську, учасники проекту висловили думку про те, що в сучасному світі молодій людині важливіше не пошук роботи, а розвиток ділових ініціатив.

Співпраця між сторонами продовжується.