Науково-практична конференція «Історія музейництва на Калущині: локальний вимір»

В рамках відзначення Міжнародного дня музеїв та з нагоди 20 річчя заснування Краєзнавчого музею Калущини 18.05.2018 р. в приміщенні цього музею була проведена обласна науково-практична конференція «ІСТОРІЯ МУЗЕЙНИЦТВА НА КАЛУЩИНІ: ЛОКАЛЬНИЙ ВИМІР».

В роботі конференції взяли участь науковці, працівники музеїв, вчителі, краєзнавці, митці, аспіранти та творчі особистості, які займаються дослідженням пам’яток музейного значення, вивчають теорію та практику сучасного музейництва. Етнографічний музей Калущини, який створений і функціонує на базі Вищого професійного училища №7 м. Калуша, представляла завідувач цього музею і викладач училища Наталія Михайлюк.

Робота конференції була спрямована за такими основними напрямками:

- сучасні методологічні засади музейної та виставкової діяльності;

- історія створення краєзнавчих музеїв на Прикарпатті;

- форми та методи проведення екскурсій;

- теорія та практика використання архівних документів у сучасному музейництві;

- твори мистецтва – складова музейної експозиції.

В своїй доповіді на конференції Н. Михайлюк розкрила зміст основних розділів експозиції Етнографічного музею Калущини, експонати якого зібрані викладачами та учнями училища. Звертаючи увагу на основні види діяльності мешканців Калущини в давнину, Михайлюк Н.Я. висвітлила їхній зв’язок із професійною діяльністю сучасних робітників та емоційний вплив експонованих предметів на світосприйняття учнів і формування ціннісних орієнтацій. Викладач зазначила, що професіоналізм сучасного спеціаліста залежить не тільки від професійних навиків та умінь, але і від традицій.

Наталія Михайлюк у своєму виступі акцентувала увагу на використанні матеріалів музею в процесі формування особистості сучасного кваліфікованого робітника.