Засідання обласної методичної секції для викладачів та майстрів виробничого навчання зварювальних професій

30 жовтня на базі Вищого професійного училища №7 м. Калуша відбулось засідання обласної методичної секції у формі практичного семінару для викладачів та майстрів виробничого навчання зварювальних професій, ковалів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Івано-Франківської області. В ньому взяли участь 10 навчальних закладів: ППЛ, ПБЛ, ВПУ№7, БПЛПЛ, ПТУ №11, БПБЛ, ВПУ №13, ВПУ №14, ВПУ №21, ОПЛЕТ.

Відкриваючи засідання методичної секції, Ігор Лясковський, методист навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти в Івано-Франківській області, звернув увагу на необхідності використання сучасних підходів до проведення уроків професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки з використанням новітнього обладнання.

Представник австрійської фірми «Фроніус» Дмитро Брандіс і майстер виробничого навчання ВПУ № 7 м. Калуша Людмила Струкова провели презентацію обладнання і демонстрацію використання різних режимів механізованого зварювання.

Практичною частиною семінару було відпрацювання навиків напівавтоматичного зварювання у аргоні та вуглекислому газі. Дехто із майстрів виробничого навчання вперше працював на такому обладнанні, тому проявляли особливу уважність.

Майстер виробничого навчання ВПУ №7 м. Калуша Микола Білик провів майстер-клас на верстаті плазмової різки з числовим програмним керуванням.

На завершення учасникам вручили сертифікати про те, що вони освоїли модуль «Основи напівавтоматичного зварювання у захисних газах та різання металів плазмою».

Два навчальні заклади області будуть учасниками Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLD SKILLS UKRAIN 2019» за компетенціями зварювального виробництва, де потрібно буде продемонструвати високий професійний рівень і готовність працювати на сучасному обладнанні. Тема проведеного семінару дуже актуальна.