Педагогічні читання

2 січня 2020 року у Вищому професійному училищі №7 м. Калуша проходили педагогічні читання про українського мецената, Українця з великої букви Петра Яцика. Українець за походженням, став у Канаді успішним бізнесменом у будівельній галузі.

Гортаючи сторінки його біографії, викладач української мови і літератури Шипова А.Є. перед присутніми розкрила постать людини, чиє життєве кредо і моральні цінності є прикладом для молодого покоління. «Їм тяжко вирватись з нашої схеми думання й стреміти до чогось справді прибуткового, чогось великомасштабного», – розмірковував П. Яцик з М. Слабошпицьким, автором книги «Українець, який відмовився бути бідним».

Він дійсно досяг справжнього визнання. У 1996 році за багатолітню меценатську діяльність Петра Яцика нагороджено “Почесною відзнакою Президента України”, а до 80-ліття – орденом Ярослава Мудрого.

9 листопада в День української писемності та мови щорічно стартує Міжнародний конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика, який фінансується упродовж багатьох років з його Фонду.

Учасники педагогічних читань відкрили для себе ще одну сторінку про такі інструменти становлення державності, як мова, історія, бізнес.