Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр.

     Професія штукатур досить почесна на будівництві. При спорудженні будинку значну частину в загальному обсязі будівництва займають штукатурні роботи. Їх відносяться до великої групи опоряджувальних робіт, а спеціальність штукатура займає особливе і дуже помітне місце серед інших будівельних професій. Кваліфікований штукатур здатен, крім простої, виконати ще й високоякісну, кольорову та декоративну штукатурки, знає технологію опоряджувальних робіт, хімічний склад розчинів, правила кольоростворення та має гарний художній смак.

     Лицювальник-плиточник - одна із інтегрованих будівельних професій, яку здобувають учні Вищого професійного училища №7 м. Калуша. Професія - цікава, сучасна, затребувана на ринку праці, добре оплачувана. Фахівці-плиточники виконують облицювання стін, колон, панелей, сходів, цоколів і фасадів будинків. Вони влаштовують плиткові підлоги, тротуари, площадки із бруківки та інших матеріалів.

        Для оволодіння цією професією потрібно мати такі якості:

             1. гарний естетичний смак;

             2. добру координацію рухів;

             3. творчу уяву і добрий окомір;

             4. уважність і акуратність в роботі.

      Учні навчаються виконувати лицювальні роботи як за традиційними технологіями, так і за новітніми. Зокрема, за технологією, розробленою фахівцями компанії "Хенкель Баутехнік (Україна)". В училищі впродовж тривалого часу функціонує Регіональний навчально-практичний будівельний центр компанії "Хенкель Баутехнік (Україна)".

       Кваліфікований лицювальник-плиточник повинен знати види матеріалів, що використовуються при облицюванні, способи розмічання і розбивки горизонтальних, вертикальних і криволінійних поверхонь, способи установки і кріплення фасонних і прямих плиток, правила ремонту і заміни плиточного покриття.