Слюсар з ремонту автомобілів  

 

     На сьогоднішній день величезна кількість автомобілів буквально заполонило вулиці нашої країни. Щоб цей величезний автопарк постійно міг перебувати в справному стані, необхідна спеціальна служба по діагностиці несправностей і ремонту автомобілів. Працівниками цієї служби є автослюсарі, як правило, тільки чоловіки. У завдання автослюсаря входить, насамперед, виявлення несправності в автомобілі, загальна оцінка стану машини, а також подальший ремонт, регулювання і налагодження механізмів автомобіля.

      Від роботи автослюсаря залежить надійна робота машини. Автослюсар повинен проводити контроль технічного стану автомобіля і при необхідності проводити своєчасний ремонт. Також до обов'язків автослюсаря входить проведення сезонного обслуговування автомобілів та їх шиномонтаж. При установці запасних частин автомобіля, автослюсар несе відповідальність за їх правильну установку, тому що від цього залежить безпека водія та безпека його близьких.

     Професія автослюсаря передбачає певну відповідальність, яка покладається на нього за невиконання обов'язків. Відповідальність також передбачається за серйозні порушення дисципліни, як виробничої, так і трудової. При виконанні ремонту автомобіля, автослюсар повинен обов'язково дотримуватися правила, які стосуються техніки безпеки, і дотримуватися певних інструкцій.

     Автослеслюсар займається ремонтом і технічним обслуговуванням автомобілів. У процесі діагностики він визначає потребу машини в ремонті.

   У великих автосервісах автослюсарі спеціалізуються за напрямками. Одні займаються техобслуговуванням і ремонтом ходової частини, інші - діагностикою, треті - ремонтують коробки передач. У маленьких майстернях, де немає можливості тримати великий штат співробітників, один автослюсар виконує різні види робіт.

   Навчання слюсарній справі проводять у нашому навчальному закладі кваліфіковані фахівці. Професійні навички набуваються і відпрацьовуються на практиці.    

     Слюсар з ремонту автомобілів отримує у ВПУ №7 кваліфікацію 3,4 розрядів. На основі теоретичних знань і практичних навиків він може діагностувати автомобіль як в цілому, так і окремих його механізмів та агрегатів. На підставі контрольно-діагностичних робіт слюсар виконує технічне обслуговування автомобіля, що включає проведення кріпильних, регулювальних, змащувальних, заправних, електротехнічних робіт. Він може виконувати ремонтні роботи, що включають заміну непридатних деталей або їх відновлення.

     Необхідні знання, уміння й практичні навички учні отримують під час використання натуральних взірців складових автомобілів ВАЗ, ГАЗ, ЗИЛ, КамаЗ, BMV, VOLKSWAGEN, Mersedes.