Столяр будівельний; паркетник; верстатник деревообробних верстатів.

 

     Столяр-це як скульптор, під руками якого все набуває завершеної форми.

    Він як музикант, який торкається дерева і воно оживає в  структурі і конорі. Оволодіння професією розпочинається із виготовлення найпростіших столярних виробів: ручки до молотка, терки, табуретки.

     Щоразу з освоєнням процесів деревообробки ускладнюються завдання з виготовленням дерев’яних виробів.

    Вище професійне училище  №7 має просторі столярні майстерні, де учні обробляють деревину електроінструментом і вручну. Виготовляти і встановляти прості столярні вироби можна лише тоді, коли знаєш основні породи деревини. Ці секрети учні вивчають на уроках матеріалознавства, будівельного креслення, на уроках з технології виконання столярних і паркетних робіт. У хорошого  майстра кожна частина дерева має своє призначення і завдяки раціональному використанню дерева він не допускає відходів, а значить і додаткових витрат деревини.

       Вироби-це почерк того, хто іх виготовив. Заслужити такого почесного звання можна лише тоді, коли оволодієм майстерністю і секретами своєї професії разом з викладачами і майстрами виробничого навчання в стінах ВПУ №7.

       Для підготовки фахівців даної професії працюють такі навчальні майстерні:

- столярна майстерня ручної обробки деревини,

- цех механічної обробки деревини,

- майстерня паркетних робіт.

         У даних майстернях налічуються такі інструменти:

 - інструменти ручної обробки: рубанки, стамески, долота, коловорот, молоток, киянка, пилка, свердла, кутник, круги образивні;

 - станки: токарний, фрезерний, шліфувальний, фугувальний, шипорізний, заточний, комбінований верстат, пила для поперечного і поздовжнього розкрою;

 - електроінструменти: лобзик, шліфувальна машина, електродриль, перфоратор, шуруповерт.