Учні ВПУ № 7 м. Калуша знають, як не потрапити до рук торгівців людьми.

    Превентивним заходом для учнівської молоді ВПУ № 7 м. Калуша  БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» розпочав реалізацію проекту «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах Івано-Франківської області, щодо безпечної міграції та працевлаштування». Сьогодні 20 активістів даного навчального закладу підвищили  свій рівень усвідомленості  проблеми торгівлі людьми та отримали  інформацію  про заходи безпеки,яких потрібно  вжити  для попередження  потрапляння до рук торгівців людьми.

   Проблемність ситуації полягає в тому, що молоді люди не бачать перспектив для життя та самореалізації в українському суспільстві. Батьки також не бачать перспектив для своїх дітей. Освіта не стає запорукою нормального забезпеченого життя і виїзд за кордон розглядається, як умова не тільки вирішення тимчасових фінансових проблем родини, але і як стратегія життєвого шляху для молодого покоління. Тому, у зв’язку з вище зазначеним, важливим є проведення превентивної роботи серед дітей та молоді ПТНЗ з проблеми торгівлі людьми та основними правилами безпеки.

    Змістовні презентації, робота в  групах,  перегляд кінофільму «Життя на продаж» - все це дозволило учням отримати  знання у сфері протидії торгівлі людьми, покращити комунікаційні  навички, підвищити рівень самооцінки та самовпевненості, сформувати уявлення про можливості подальшого навчання та працевлаштування в Україні, а також опануватиосновні правила безпеки у разі вирішення ними працевлаштовуватись за кордоном. 

   «Те, що відбувається  з героями фільму «Життя на продаж»,  нас усіх дуже вразило. Мені здається, що в реальному житті може все бути  ще гірше, а тому  потрібно більше таких превентивних заходів, які б доносили інформацію до  молоді про  небезпеки та ризики нелегального  працевлаштування, щоб якомога більше людей змогли уникнути тенет  торгівців людьми», -  ділиться своїми враженнями учениця ВПУ № 7 Ольга Хомич.

    В рамках запланованого проекту планується провести ще 9 аналогічних превентивних заходів для активної  учнівської  молоді  14 ПТНЗ  Івано-Франківської області.  За результатами проведених заходів  будуть відібрані  40 майбутніх тренерів, які продовжать навчання за методикою «рівний-рівному». Для забезпечення сталості просвітницької роботи з протидії торгівлі людьми  серед учнів ПТНЗ івано-Франківської області   кожен навчений тренер проведе  превентивний  захід з запобігання торгівлі людьми для своїх  однокурсників.

    Проект  «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах Івано-Франківської області, щодо безпечної міграції та працевлаштування» реалізується за  підтримки  департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА  завдяки  фінансуванню Представництва Міжнародної організації з міграції  в Україні та Уряду Канади.