Головною метою системи виховання учнів вищого професійного училища №7 м. Калуша є формування свідомого громадянина – патріота Української держави, представника української національної еліти через виховання поваги і любові до праці, родини, рідної землі, українських звичаїв і традицій. Виховний процес в училищі проходить згідно плану виховної роботи навчального закладу на рік і ґрунтується на принципі гуманізації відносин працівників і учнів. Виховна робота здійснюється цілеспрямовано за такими основними і взаємопов’язаними напрямками: громадянське, національно-патріотичне, морально-етичне, превентивне, трудове, художньо-естетичне, родинно-сімейне, екологічне та фізичне виховання.

Основними документами, які використовуються при плануванні та організації виховного процесу є Конституція України, Концепція національного виховання, Закони України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Фізичну культуру і спорт», Державна національна програма «Освіта. Україна ХХІ століття», Національна програма «Діти України».

Питання стану виховної роботи розглядаються на засіданнях педагогічних рад, інструктивно-методичних нарадах. Щотижня проводяться години класного керівника, інформаційно-просвітницькі години «В світі подій». Тематика виховних годин включає питання національного та культурного відродження, становлення державності України; святкування державних та релігійних свят, визначних подій; культури поведінки, профілактики правопорушень, формування здорового способу життя.

Заступником директора з навчально-виховної роботи є людина з добрим серцем і великою душею, педагог з багаторічним стажем роботи Петрів Лілія Мирославівна. Вона взяла на себе відповідальність за виховання підростаючої української нації. Її настановами і корисними порадами скористалося вже не одне покоління випускників і як вияв вдячності колишні учні уже приводять на навчання своїх дітей.

У навчальному закладі ведеться всебічна робота щодо духовного збагачення учнів, виховання в них любові до обраної професії, залучення до технічної творчості, художньої самодіяльності, спорту, розширення кругозору, формування громадянської позиції.

Учні мають можливість не тільки навчатись, а й активно відпочивати, займатись у гуртках, спортивних секціях. До їхніх послуг різноманітні гуртки технічної творчості, художньої самодіяльності, гурток прикладного мистецтва «Палітра» та інші. Все це дає можливість кожному учню відшукати в собі талант та розвивати свої здібності. Розвитку творчих задатків учнів ВПУ №7 сприяє художній керівник Лілія Мирославівна Петрів. Її вихованці вже кілька років поспіль завойовують призові місця в міських та обласних конкурсах і фестивалях. Гордістю училища є фольклорно-етнографічний колектив «Червона калина», вокальний ансамбль «Джерело», народний танцювальний колектив «Первоцвіт», який у 2011році вже втретє підтвердив почесне звання. В навчальному закладі постійно дбають про фізичне вдосконалення як на уроках фізичного виховання, так і під час занять восьми спортивних секцій, де учні здобувають силу, енергію, і здоров’я. Досягненнями в спорті наші учні завдячують викладачам фізичної культури і керівнику фізичного виховання Володимиру Івановичу Свистуну.

Дирекція училища завжди відзначає учнів, які досягли найбільших успіхів у навчанні та внесли вагомий внесок для підвищення рейтингу нашого навчального закладу з поміж інших закладів професійно-технічної освіти області.

В даний час учні, їх батьки, а також педагогічні працівники активно користуються послугами соціально-психологічної служби, яка допомагає вирішувати різні проблеми, залагоджувати конфлікти та запобігати стресовим ситуаціям. Працівниками служби ведеться соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, а також дітей пільгових категорій.

На належному рівні налагоджена в закладі робота учнівського самоврядування, яка дає змогу учням оволодіти навичками громадської роботи, пробудити їхню активність, виховати почуття відповідальності за кожну важливу справу.

Змістовні виховні заходи проводяться викладачами під час організації тижнів циклових та методичних комісій, вечорів відпочинку, КВК, брейн-рингів та інші заходів.