Етнографічний музей Калущини

В приміщенні ВПУ №7, що по вулиці Б. Хмельницького, 78 працює “Етнографічний музей Калущини", який був відкритий 8 вересня 1994 року. Засновником і першим завідувачем музею був викладач училища Сердюк Валерій Петрович, який організував пошукову роботу учнів і викладачів училища упродовж багатьох років. Фонди музею зібрані стараннями учнів та викладачів училища. В музеї зібрано і систематизовано етнографічні колекції із речових пам’яток матеріальної культури Бойківщини і Прикарпаття XІX поч. XX ст.

В музеї створені тематичні експозиції традиційної культури Бойківщини, зокрема ужитково-побутові й мистецькі предмети XVIII-XX ст.

В експозиції представлено речові джерела, що відтворюють середовище проживання населення Бойківщини кінець ХІХ початок ХХ ст., його повсякденний побут, культурні смаки. Багатою є колекція вишивки, народного одягу, художнього ремесла.

Музей має такі експозиційні розділи:

Із пам’яток духовної культури цікавим є розділ “Сакральні пам’ятки Бойківщини, старовинні книги і т. ін. Тут представлені церковні старожитності ХVІІІ –ХХ ст.

При музеї діє громадська рада та колектив учнівських екскурсоводів. Керівник громадського музею Стасюк С.М.

Матеріали музею використовуються для написання курсових і дипломних робіт підготовки буклетів і путівників з етнографії Бойківщини, відкриті двері для відвідувачів. Згідно графіку роботи в музеї проводяться екскурсії.

Тел. для довідок: (03472) 6-18-32