Структура закладу освіти та органи управління
Управління закладом освіти
- Система управління Вищого професійного училища №7 м. Калуша визначається законами України «Про професійно-технічну освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та Статутом закладу (наказ Міністерства освіти і науки України від 28.02.2017 року №328).
- ВПУ №7 м. Калуша належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України, місцевого органу управління професійною (професійно-технічною) освітою відповідно до повноважень, визначених нормативно-правовими актами.
- Управління закладом освіти в межах повноважень, визначених нормативно-правовими актами та установчими документами, здійснюють:
- керівник закладу освіти;
- колегіальний орган управління закладу освіти – педагогічна рада;
- колегіальний орган громадського самоврядування ВПУ №7 – загальні збори колективу;
- інші органи, передбачені законами та установчими документами закладу.
Керівник закладу освіти
Керівництво діяльністю ВПУ №7 м. Калуша здійснює директор, який призначається на посаду Міністерством освіти і науки України за результатами конкурсу шляхом укладання з ним контракту відповідно до законодавства.
Директор Вищого професійного училища №7 м. Калуша – Мельник Володимир Іванович, безпосередньо керує закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську, кадрову та іншу діяльність закладу.
Педагогічна рада закладу освіти:
- планує роботу закладу;
- схвалює освітню (освітні) програму (програми) закладу та оцінює результативність її (їх) виконання;
- формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
- розглядає питання щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;
- приймає рішення щодо переведення здобувачів освіти на наступний курс навчання і їх випуск, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи у навчанні;
- обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
- розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;
- ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення здобувачів освіти, працівників закладу та інших учасників освітнього процесу;
- розглядає питання щодо відповідальності здобувачів освіти за невиконання ними своїх обов’язків;
- розглядає інші питання, відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійно-технічну освіту».
Громадське самоврядування в закладі освіти
- Громадське самоврядування в закладі освіти – це право учасників освітнього процесу, як безпосередньо, так і через органи громадського самоврядування колективно вирішувати питання організації та забезпечення освітнього процесу у закладі освіти, захисту їхніх прав та інтересів, організації дозвілля та оздоровлення, брати участь у громадському нагляді та в управлінні закладом освіти у межах повноважень, визначених законом та установчими документами закладу освіти. У закладі діють:
- орган самоврядування працівників закладу освіти – профспілковий комітет;
- орган самоврядування здобувачів освіти – Рада учнівського самоврядування.
- Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу освіти є загальні збори колективу.
- У закладі створені і діють навчально-методична рада, циклова та 7 методичних комісій викладачів і майстрів виробничого навчання, об’єднання класних керівників, положення про які затверджено педагогічною радою та наказом директора училища.